قوانین استفاده از خدمات

کلیه کاربران و نمایندگان هاست ایران IDC موظف به رعایت قوانین و شرایط سرویس دهی هاستینگ هاست ایران IDC می باشند. استفاده از هر یک از سرویس ها، به منزله پذیرش کلیه قوانین بوده و در صورت نقض آنها هاستینگ هاست ایران IDC حق برخورد با کاربر متخلف را خواهد داشت.

فصل اول: ثبت نام، فعال سازی و تحویل سرویس
1-1 کاربر موظف است برای ثبت نام در سایت ، اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق و معتبر با حروف فارسی وارد نمایند. در صورتی که به هر دلیل اطلاعات ناقص یا غیر واقعی باشد کلیه سرویس های کاربر در حالت تعلیق قرار گرفته و هزینه سرویس ها قابل برگشت نمی باشد. تنها با ارائه اطلاعات صحیح و معتبر، سرویس های کاربر از حالت تعلیق خارج و فعال می گردد.
1-2 هرگونه تغییر اطلاعات کاربر در سیستم مانند تغییر ایمیل ، نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل ، آدرس و کد پستی و… صرفا با ارائه اسناد معتبر از طرف کاربر قابل انجام خواهد بود.
1-3 هویت دیجیتال کاربر از طریق آدرس پست الکترونیک و شماره تلفن همراه او بررسی میشود. در صورتی که دسترسی کاربر به سیستم (به دلیل بروز هرگونه مشکل یا سهل انگاری در اطلاع رسانی به موقع و بروز رسانی مشخصات ذکر شده) قطع گردد هاستینگ هاست ایران IDC به درخواست های کاربر رسیدگی نخواهد نمود.
1-4 در صورت عدم فعال سازی سرویس (اعم از هاست میزبانی، سرورمجازی، دامنه و …) در مدت زمان تعیین شده ، کاربر موظف است با ارسال تیکت به واحد فروش ، تاخیر در تحویل سرویس را گزارش دهد.
فصل دوم:ضوابط خاص دامنه
2-1 ثبت و فعال سازی دامنه ها در سیستم هاستینگ هاست ایران IDC از مرحله سفارش تا آماده سازی و ثبت، کاملا آنلاین بوده و مستلزم رعایت نکات عنوان شده در بخش ثبت نام میباشد. عدم رعایت این نکات منجر به عدم تایید دامنه گردیده و هاستینگ هاست ایران IDC مسولیتی در قبال عواقب بروز این مشکل نخواهد داشت.
2-2 دامنه ثبت شده به هیچ عنوان امکان تغییر نام یا تغییر در پسوند را ندارد. لذا کاربر هنگام ثبت دامنه باید از صحت ارسال سفارش خود اطمینان حاصل نماید.
2-3 کلیه دامنه ها به همراه کنترل پنل مدیریتی ثبت و تحویل داده میشوند. کاربر آزاد است در هر زمان دامنه خود را بدون نیاز به مجوز از هاستینگ هاست ایران IDC به هر مقصدی که مایل است منتقل نماید.
2-4 اطلاعات لازم جهت مدیریت دامنه در بخش آموزش ها قرار داده شده است. کاربر موظف است قبل از ارسال تیکت، این آموزش ها را مطالعه نماید.
2-5 فعال سازی دامنه های .ir مستلزم دارا بودن شناسه رسمی تایید شده در وب سایت فیزیک نظری به نشانی www.nic.ir میباشد.
2-6 در صورتی که نام دامنه ثبت شده یا فعالیت دامنه منجر به نقض قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و بین المللی شود، هاستینگ هاست ایران IDC حق انسداد دامنه تا زمان رسیدگی به مشکل ایحاد شده را خواهد داشت.
2-7 هاستینگ هاست ایران IDC صرفا واسطه ثبت ، تمدید و انتقال دامین های کاربر در شرکت های خارجی و داخلی است و هرگونه عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل ، مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد نمود.
2-8 رعایت قوانین ملی و بین المللی پسوند های دامنه بر عهده کاربر بوده و هاستینگ هاست ایران IDC هاستینگ مسولیتی در قبال نقض قوانین (هر پسوندی) نخواهد داشت.
2-9 اگر کاربر در حین سفارش دامنه ای باشد و ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی ، آن دامنه را به هر دلیلی ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت ، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت شود و یا مراحل انتقال دامنه به پنل هاستینگ هاست ایران IDC هاستینگ به هر دلیل کامل نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه سفارش آن دامنه به عنوان اعتبار به حساب کاربر در سیستم کاربری و یا پنل ثبت دامنه نمایندگان بوده و هیچ گونه مسئولیت دیگری متوجه شرکت نخواهد بود.
2-10 کاربر موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه تحقیق لازم را به عمل آورده وهاستینگ هاست ایران IDC در صورت ادعای حق از طرف شخص ثالث مورد تائید هاستینگ هاست ایران IDC و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی ، دامنه مورد نظر را مسدود و به حکم مراجع قضایی و یا قوانین بین المللی برای تعیین تکلیف دامنه عمل خواهد نمود.
2-11 مسولیت فاش شدن رمز عبور کنترل پنل دامنه و مشکلات ناشی از آن از جمله انتقال غیر قانونی دامنه، تغییر مالکیت دامنه و … بر عهده کاربر میباشد.
فصل سوم:ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصي
3-1 زمان تحویل سرور های اختصاصی از 4 تا 24 ساعت متغیر است. در صورتی که کاربر نیاز به سرور اختصاصی با شرایط فوری داشته باشد، لازم است درخواست خود را قبل از سفارش به واحد فروش اطلاع دهد.
3-2 هاستینگ هاست ایران IDC مسئوليتي در قبال پشتيباني فني سرور اختصاصي به کاربر نداشته و کاربر موظف به استفاده از ارتباط ريموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن اعلام شده باشد.
3-3 هاستینگ هاست ایران IDC تنها در صورت بروز مشکلاتي که موجب عدم دسترسي به سرور از راه دور گردد مسئول پشتيباني فني سرور بوده و در صورتي که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد کاربر باشد هزينه پشتيباني از کاربر اخذ خواهد شد.
3-4 در صورت بروز مشکل سخت افزاري که موجب عدم دسترسي به سرور شود کاربر موظف به اعلام مورد به بخش پشتيباني بوده و هاستینگ هاست ایران IDC پس از اطلاع، موظف به تعويض سخت افزار معيوب به صورت رايگان مي باشد.
3-5 در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 72 ساعت قبل از زمان سر رسید، سرور کاربر از طرف هاستینگ هاست ایران IDC لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت. البته سرور تا پایان مدت قرار داد فعال خواهد ماند.
فصل چهارم:ضوابط خاص خدمات تامین لایسنس
4-1 حداکثر زمان تحویل لایسنس های نرم افزاری در ساعات اداری 1 ساعت، و خارج از این بازه، حداکثر 12 ساعت خواهد بود.
4-2 هاستینگ هاست ایران IDC مسئوليتي در قبال پشتيباني فني از جمله نصب نرم افزار ها به کاربر نداشته، مگر آنکه خلاف آن اعلام شده باشد.
4-3 در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 72 ساعت قبل از زمان سر رسید، لایسنس کاربر از طرف هاستینگ هاست ایران IDC لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص تمدید لایسنس کاربر نخواهد داشت. البته لایسنس تا پایان مدت قرار داد فعال خواهد ماند.
4-4 در طرفه رسیلر ها حتما باید مدارک لازم پروانه کسب شناسنامه یا کارت ملی را به واحد فروش ارسال نمایند تا سرویس مورد نظر شان فعال گردد.

فصل هفتم: قوانین پشتیبانی و ارسال تیکت
7-1 کاربر موظف است درخواست های پشتیبانی خود را به زبان و فونت فارسی به سیستم کاربری (my) ارسال نموده و از تماس با تلفن های واحد فروش ، فرم های تماس با ما و… برای پیگیری درخواست های پشتیبانی خودداری نمایند.
7-2 تنها روش ارایه پشتیبانی به کاربر، ارسال تیکت بوده و امکان مراجعه حضوری، ارتباط از طریق پیام رسان ها، تماس تلفنی، ارسال فکس و … برای مطرح کردن مشکلات امکان پذیر نمیباشد.
7-3 مراجعه حضوری تنها با هماهنگی قبلی و برای خدمات خاص ارایه خواهد شد. هاستینگ هاست ایران IDC هاستینگ بسته به سروس ارایه شده به کاربر، این گزینه را در اختیار کاربر قرار خواهد داد.
7-4 پشتیبانی از سرویس ها و خدمات تنها به مالک اصلی سرویس (صاحب آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه) پس از تایید اطلاعات و هویت ثبت شده در سیستم کاربری، تعلق خواهد گرفت.
7-5 پشتیبانی فقط شامل سرویس ها و خدمات ارایه شده توسط هاستینگ هاست ایران IDC بوده و هیچ گونه پشتیبانی بابت مشکلات سیستم های مدیریت محتوا (cms) و مشکلات موجود در سایت یا سرور کاربر، که ارتباطی با سرویس های هاستینگ هاست ایران IDC ندارد، ارائه نخواهد شد. در این رابطه تعهدی نیز در قبال حل این گونه مشکلات متوجه هاستینگ هاست ایران IDC هاستینگ نخواهد بود.
7-6 ارائه هرگونه خدمات و پشتیبانی خارج از حیطه وظایف پشتیبانی هاستینگ هاست ایران IDC مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود.
7-7 کاربر موظف است قبل از ارسال تیکت، بخش آموزش و مقالات شرکت را مطالعه و در صورت عدم یافتن راه حل مناسب برای رفع مشکل خود، تیکت ( درخواست پشتیبانی ) مورد نظر را ارسال نماید.
7-8 کاربر موظف است در هنگام ارسال تیکت ، اطلاعات درخواستی مرتبط به هر واحد را به صورت دقیق و صحیح تکمیل نماید. در صورتی که اطلاعات به صورت ناقص یا اشتباه ارسال شود، هاستینگ هاست ایران IDC میتواند تیکت را بسته و از پاسخ به آن خودداری نماید.
7-9 کاربر موظف است اهمیت تیکت های ارسالی را با توجه به اهمیت واقعی تیکت انتخاب نماید.
7-10 کاربر موظف به باز کردن یک تیکت جدید برای هر درخواست پشتیبانی بوده و لازم است از باز کردن تیکت های قدیمی و بسته شده خودداری نماید.
7-11 کاربر مجاز به بازکردن چند تیکت متفاوت برای یک درخواست مشابه نمیباشد.
7-12 میانگین زمان پاسخ گویی به تیکت ها در ساعات اداری 1 ساعت و در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل 3 ساعت می باشد.
7-13 در زمان هایی مانند مناسبت های خاص و یا ارتقا و بروز رسانی سیستم و … که سیستم کاربر در دسترس نباشد روش های جایگزین برای دریافت پشتیبانی خدمت کاربر اعلام خواهد شد.

فصل هشتم: پرداخت هزینه سرویس
8-1 کلیه فاکتورها، یک هفته (7 روز ) قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم کاربری به صورت خودکار صادر و یک نسخه از آن از طریق ایمیل برای کاربر ارسال خواهد شد.
8-2 در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا سر رسید صورت حساب ،سرویس کاربر به صورت خودکار توسط سیستم کاربری به حالت تعلیق در خواهد آمد.
8-3 در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 24 ساعت بعد از زمان سر رسید، کلیه سرویس های کاربر از طرف هاستینگ هاست ایران IDC لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت.
8-4 در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا 3 روز پس از زمان سر رسید 10درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورت حساب کاربر منظور گردیده و فعال سازی مجدد سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود.
8-5 در صورت پرداخت دیرتر از موعد صورت حساب توسط کاربر ، هیچ تغییری در تاریخ سر رسید بعدی سرویس از طرف شرکت اعمال نخواهد شد.
فصل نهم: شرايط و قوانين فروش و مالي
9-1 کاربر موظف است قبل از خرید هرگونه سرویس، نسبت به انطابق خواسته ها و نیازهای خود با سرویس ارائه شده توسط هاستینگ هاست ایران IDC اطمینان حاصل نماید. در صورتی که سرویس ارائه شده با انتظارات کاربر مطابقت نداشته باشد هیچ هزینه ای قابل عودت نخواهد بود.
9-2 هزینه کلیه سرویس ها مرتبط به قیمت دلار (مانند لایسنس ها، دامنه های بین المللی ، سرورهای خارج از کشور و…) ، به نرخ روز دلار محاسبه گردیده و صورت حساب کاربران با توجه به این نرخ بروز رسانی خواهد شد.
9-3 قیمت های مندرج در سایت تا پایان مدت زمان قرارداد هر کاربر معتبر بوده و در صورت هر گونه تغییر در قیمت ها، قرارداد کاربر با نرخ جدید قابل تمدید خواهد بود.
9-4 قیمتی که در هنگام سفارش کاربر در فاکتور منظور گردیده است، تا پایان مدت قرارداد معتبر می باشد.
9-5 تراکنش های انجام شده در صورتی که به هر دلیل ناموفق باشند ظرف کمتر از 12 ساعت توسط بانک به کارت کاربر بازگشت داده خواهد شد.
فصل دهم:قوانین بازگشت وجه
10-1 کاربر میتواند با ارسال تیکت به واحد فروش و ارایه دلایل عدم رضایت از سرویس، درخواست بازگشت وجه را به هاستینگ هاست ایران IDC ارسال کند. در این صورت هزینه های غیرقابل برگشت مانند IP ، دامین ، لایسنس، ترافیک مصرفی و … از کل مبلغ دریافتی کسر و مابقی که مربوط به هزینه سرویس میباشد برگشت داده خواهد شد.
توجه: ملاک پذیرش دلایل، نظر کارشناسان هاستینگ هاست ایران IDC می باشد.
10-2 کاربر موظف است قبل از ارسال درخواست عودت وجه ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرویس های هاستینگ هاست ایران IDC منتقل نماید. هاستینگ هاست ایران IDC پس از لغو سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری فایل ها و اطلاعات کاربر نخواهد داشت.
10-3 مبالغ پرداخت شده به هاستینگ هاست ایران IDC، در صورتی که بر اساس قوانین مندرج یا صلاحدید مسولین هاستینگ هاست ایران IDC شامل شرایط بازگشت وجه شود، تنها به صورت اعتبار به اکانت کاربر اضافه خواهد شد.
10-4 هر گونه اعتبار مالی در پنل کاربر تحت هیچ شرایطی قابل عودت به حساب بانکی و یا جابجایی بین کاربر نبوده و صرفا برای پرداخت های آینده در سیستم قابل استفاده خواهد بود.
10-5 شرایط بازگشت وجه هر سرویس به صورت اختصاصی در آخرین بند قوانین آن سرویس عنوان شده است.
فصل یازدهم:فورس ماژور
شرکت هيچگونه مسئوليتي در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، آشوب اجتماعي، انفجار، اعتصاب، محدوديتهاي دولتي و تحريم ندارد. با اين حال در صورت بروز چنين مواردي شرکت تلاش خود را براي کاهش اثرات آن مي نمايد. بروز هر يک از موارد فورس ماژور موجب تخطي کاربران از شرايط خدمات نخواهد شد.
توجه: تحريم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.
فصل دوازدهم: پذيرش مواد توافقنامه و ضوابط
با پرداخت مبلغ فاکتور و يا عضويت در سايت شرکت، کاربر مواد توافقنامه و ضوابط شرکت را پذيرفته و نيازي به اخذ امضاء از کاربر وجود ندارد.

فصل سیزدهم: رويه حفاظت اطلاعات کاربر
کلیه اطلاعات کاربر و سرویس ها نزد هاستینگ هاست ایران IDC محفوظ بوده و ارائه هرگونه اطلاعات در این خصوص منوط به ارائه نامه از مراجع قضایی خواهد بود.

فصل چهاردهم: رسیدگی به شکایات ، اخطارها و تخلفات
14-13 در صورت دریافت گزارش تخلف برای یکی از سرویس های کاربر از طرف دیتاسنتر، افراد حقیقی و یا حقوقی; هاستینگ هاست ایران IDC می تواند سرویس کاربر را بدون اخطار قبلی مسدود و به تخلف راسا رسیدگی نماید.
14-13 حداکثر 24 ساعت بعد از زمان گزارش تخلف یا شکایت، کاربر موظف است ضمن بررسی موضوع، پاسخ خود را به هاستینگ هاست ایران IDC ارسال نماید.
14-13 در صورت عدم رسیدگی و یا پاسخ گویی کاربر در زمان تعیین شده، هاستینگ هاست ایران IDC می تواند سرویس کاربر را لغو نموده و در این رابطه تعهدی در خصوص بک آپ اطلاعات کاربر نخواهد داشت.
14-13 در صورتی که شکایت طرح شده از طرف کاربر ، خسارتی برای هاستینگ هاست ایران IDC ایجاد نماید کاربر موظف به جبران کلیه خسارت های مادی و معنوی وارد شده می باشد.
14-13 در صورت تکرار تخلف از طرف کاربر ، هاستینگ هاست ایران IDC می تواند کاربر متخلف را به دلیل عدم توجه و رسیدگی به امور سرویس خود، جریمه و یا اخراج نماید.
14-13 کاربر می پذیرد در مسائلی كه در بخش قوانین و مقررات سرویس دهی ذکر شده است به هیچ عنوان شکایتی را به مراجع قانونی ارائه ننموده و در صورت ارائه هرگونه شکایت نابجا شخصا کلیه ضرر و زیان های مادی و معنوی ناشی رسیدگی به پرونده تشکیل شده را جبران نماید.
14-13 کاربر موظف است كه محل طرح شکایت و دادرسی پرونده های مرتبط به خدمات و سرویس های ارائه شده توسط هاستینگ هاست ایران IDC را در دادگاه و يا كميته مبارزه با جرائم رايانه ای واقع در شهر تبریز قرار دهد. هاستینگ هاست ایران IDC به دعاوی و پرونده های تشکیل شده در دیگر شهرها و استان ها پاسخ گو نخواهد بود.
14-13 هاستینگ هاست ایران IDC تنها نسبت به عملکرد در چارچوب قوانین و مقررات سرویس دهی خود به مراجع قانونی پاسخ گو بوده و عملکرد یا سرویس دهی دیگر سرویس دهندگان به هیچ عنوان به هاستینگ هاست ایران IDC مرتبط نخواهد بود.
14-13 اخطار ها و اطلاعیه ها به پست الکترونیک (درج شده در بخش کاربر) کاربر ارسال خواهد شد. مسولیت عدم دریافت ایمیل ها ،اسپم شدن ایمیل ها یا … بر عهده هاستینگ هاست ایران IDC نبوده و در صورت مشاهده ،کاربر باید جهت رفع مشکل پیگیری لازم را انجام دهد.

فصل پازدهم: نحوه ارتباط طرفين با یکدیگر و رعایت اخلاق
15-1 روش ارتباطي مستند شرکت با کاربر، آدرس ايميل کاربر ارسال تیکت از طریق سیستم کاربری است.
15-2 شرکت مسوليتي نسبت به تبعات وخسارات وارد بر کاربری که اطلاعات تماس تغيير يافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است، ندارد.
15-3 هاستینگ هاست ایران IDC هیچ تعهدی در قبال رسیدن ایمیل و یا اس ام اس های شرکت اعم از پرداخت صورت حساب ، لغو یا مسدود شدن سرویس و … نداشته و تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی در اثر عدم دریافت این پیام ها نخواهد بود.
15-4 هر گونه توهین به سرویس ها ، مسئولین و کارمندان هاستینگ هاست ایران IDC از طریق وسایل ارتباطی ، اعم از سند های دیجیتالی ، ایمیل ، سیستم تیکت ، گفتگوی زنده ، ارتباط های مخابراتی تلفن ، فکس و حضوری به هر شکل ممنوع بوده و هاستینگ هاست ایران IDC حق قطع کامل سرویس و همچنین پیگیری از طریق مراجع قضایی را برای خود محفوظ نگاه خواهد داشت.